Баскетболистите на Ню Йорк Никс демонстрираха здрава защита и сразиха Кливланд с 99:79, за да поведат с 2-1 победи в плейофите на НБА. Мач №4 отново ще бъде в „Медисън Скуеър Гардън“.

Кавалеристите станаха отбора с най-малко отбелязани точки през целия сезон, след като стреляха под 39% от игра и вкараха едва 7 тройки. Дариъс Гарлънд, който вкара 32 точки в миналия мач за Кавс, този път бе ограничен до 4 от 21 от игра и остана с 10 точки, а Донован Мичъл вкара 22 при 9 от 19.

Феновете създадоха страхотна атмосфера в залата, а Ню Йорк поведе с 45:32 на почивката след доста грозно първо полувреме, а в последната част дръпнаха с 27 точки. Джейлън Брънсън вкара 21 точки за Никс, а Ар Джей Барет добави 19.

Другият мач на Изток бе доста по-различен, след като Трей Йънг поведе Атланта с 32 точки, ДеЖонте Мъри добави 25, а Ястребите реализираха 56% от опитите си от игра, за да победят Бостън със 130:122 и да намалят пасива си в серията на 1-2. Те ще бъдат домакини и в следващия мач.

На Запад Денвър докосва място в следващия кръг след 120:111 като гост на Минесота и аванс от 3-0 в серията. Никола Йокич поведе Нъгетс с трипъл-дабъл от 20 точки, 11 борби и 12 асистенции, а гостите успяха в 57% от стрелбите си, за да стигнат до триумфа.