Българският национален отбор загуби от Португалия с 61:85 (24:17, 16:25, 16:25, 5:18) в последната си среща от Европейското първенство за юноши до 18 години в дивизия „Б“ в Матозиньош, Португалия. Така българите завършват на десета позиция в дивизия „Б“ и на общо 26-а в Европа.

Това бе втори мач между двата тима на шампионата на Стария континент, но противно на първия двубой в груповата фаза този път България не успя да стигне до победата. Националите изиграха по-силна първа част и поведоха с 24:17, но отстъпиха инициативата в средата на втората четвърт. Шест минути преди почивката авансът на българския тим бе 32:24, но със серия от 8 безответни точки домакините изравниха и обърнаха до 42:40 в своя полза след 20 минути игра.

През второто полувреме португалците не изпуснаха водачеството, като преднината им преди последната четвърт бе 67:56. Стрелбата на националите от далечна дистанция не вървеше, а в заключителните 10 минути те вкараха само 5 точки срещу 18 за противника. Най-голямата разлика в срещата достигна 24 точки.

Максим Бочев бе най-резултатен за България с 18 точки и 8 борби, а Александър Гавалюгов добави 13 точки, 7 борби и 9 асистенции.

За Португалия Рубен Прей завърши с 21 точки и 18 борби.