Баскетболният Реал Мадрид записа първата си загуба за сезона във всички турнири, след като падна с 93:99 от Уникаха в 10-ия кръг на първенството.

Кралете бяха в серия от 19 поредни успеха от края на септември, след  като спечелиха два мача за Суперкупата на Испания, 9 срещи в местния шампионат и 8 в Евролигата.

Срещу съперника си от Малага Реал доминираше през първото полувреме и водеше с 54:39, като изглеждаше, че ще запише нов лесен успех.

След паузата обаче, гостите от Андалусия заиграха много силно и направиха обрат, печелейки второто полувреме с 60:39. Серия от 17:6 в последните минути помогна на гостите да поведат с 93:87 и след това те успяха да затворят мача.

Центърът с български паспорт Дейвид Кравиш наниза 23 точки за Уникаха, като бе 10 от 13 от игра. Камерън Тейлър добави 19, а победителите се отчетоха с 28 асистенции срещу 17 за Реал, който допусна съперникът да стреля 60% за 2 точки.

Въпреки загубата Белите са твърдо на върха с баланс 9-1, но Барселона може да се доближи на само една победа, ако победи Мурсия. Уникаха е с показател от 7-3.