Кевин Дюрант влезе в топ 10 на най-добрите реализатори в историята на НБА, но не успя да се зарадва напълно, след като Финикс падна от Денвър със 111:119.

Той вкара 30 точки, като със 17-ата от тях в края на първото полувреме, изпревари Моузес Малоун, като вече има 27 423.

Дюрант влезе в десетката в своя мач №1003. Ако не бяха контузиите му от последните години и един цял сезон, който пропусна, щеше да го направи доста по-рано.

Ако е здрав съвсем до края на сезона той би трябвало да изпревари и Кармело Антъни – 28 289 и Шакил О’Нийл – 28 596  за 8-ата позииця, а лидерът в историята ЛеБрон Джеймс, който е на 876 точки от това да достигне 40 000, побърза да го поздрави в социалните мрежи.

Иначе Финикс навакса 17 точки пасив срещу шампионите и в последната част на три пъти изравняваше, но все пак загуби, след като Никола Йокич се отчете с 21 точки и 16 асистенции, вкарвайки и ключовия кош 24 секунди преди края. Денвър е с баланс 14-6, а Сънс с 11-8.

Останалите резултати: Орландо – Уошингтън 130:125 (Меджик изравниха клубния си рекорд от 9 поредни успеха), Бостън – Филаделфия 125:119 (Ембийд и Макси не играха), Торонто – Ню Йорк 106:119, Далас – Мемфис 94:108 (Лука Дончич пропусна мача, след като стана баща на момиченце), Ню Орлиънс – Сан Антонио 121:106 (14-а поредна загуба за Спърс).