Ню Йорк Никс развали празнита на ЛА Лейкърс, след като спечели със 114:109 гостуването си в Града на Ангелите.

Преди двубоя Езерняците вдигнаха шампионско знаме в залата си в чест на спечелената Купа на НБА преди десетина дни.

То е направено така, че на него да бъдат добавяни бъдещи години при нови успехи в надпреварата. Освен  това знамето бе поставено до титлите на Минеаполис Лейкърс и не е на толкова централно място.

Иначе Джейлън Брънсън вкара 11 от своите 29 точки  последната част, а Джулиъс Рандъл завърши с 27 и 14 борби за Никс, който преодоля 109-ия трипъл-дабъл на ЛеБрон Джеймс. Краля се отчете с 25 точки, 11 борби и 11 асистенции. Антъни Дейвис вкара 32, но и това не стигна.

Домакините се доближиха до 4 по-малко от 4 минути преди края, но Рандъл вкара тройка със сирената веднага. В последната минута Джеймс пропусна отдалеч да намали разликата на 2 и калифорнийци загубиха. Те са с баланс 15-12, а Ню Йорк е с 15-11.

Останалите резултати: Кливланд – Хюстън 135:130, Индиана – ЛА Клипърс 127:151, Филаделфия – Чикаго 104:108, Атланта – Детройт 130:124 (24-а поредна загуба за Пистънс), Маями – Минесота 108:112, Торонто – Шарлът 114:99, Оклахома Сити – Мемфис 116:97, Денвър – Далас 130:104, Юта – Бруклин 125:108.