Джоел Ембийд продължи да твори история в НБА, макар и на куц-крак. Центърът на Филаделфия стъпи на криво още в първата четвърт срещу Торонто, но пак бе в основата на успеха със 121:111.

Той завърши с 31 точки и 10 борби, удължавайки серията си от поредни мачове с поне 30-10 в двете категории на 13 срещи. За последно това направи Карим Абдул-Джабар през 1971-72, когато регистрира такива показатели в 16 последователни двубоя. Уилт Чембърлейн и Елджин Бейлър са другите двама с подобни поредици.

Въпреки усещането за дискомфорт и леко накуцвайки, Ембийд вкара 19 точки след почивката, като стана първият с поне 850 точки, 250 борби и 150 асистенции в първите 25 мача от сезона. Той вкарва поне по 30 точки в 20 от първите 25 мача, което за последно направи Майкъл Джордън през 1986-87.

Тобаяс Харис и Тайрис Макси добавиха по 33 точки за победителите и така едва за втори път в историята на организацията трима играчи реализираха поне по 30. Предишният случай е от 1961 година, когато това направиха Дик Барнет, Хал Гриър и Долф Шейс, а тимът играеше под името Сиракуза Нешънълс. Филаделфия е с баланс 20-8 и остава близо до лидера на Изток – Бостън (21-6).

Останалите резултати: Бруклин – Денвър 117:122, Маями – Атланта 122:113, Хюстън – Далас 122:96, Голдън Стейт – Уошингтън 129:118.