Баскетболистите на Детройт счупиха един много неприятен рекорд в НБА, след като тази нощ паднаха и от Бруклин, този път със 112:118 у дома.

Така Буталата регистрираха 27-ото си поредно поражение в рамите на сезона, с което записаха името си в историята. Много е вероятно те да подобрят и абсолютният рекорд от 28 последователни загуби, които Филаделфия регистрира в рамките на два сезона – 2014-15 и 2015-16.

Избраният под №1 от Драфта през 2021-а Кейд Кънингам опита всичко, като завърши с 41 точки, от които 37 през второто полувреме. И това обаче не помогна.

Детройт поведе с 14 точки в първата четвърт, но още във втората загуби аванса си след серия грешки и на почивката изоставаше с 54:61. Разликата падна до 3 на старта на последната част, а след това тимът дори поведе с 97:92 8 минути преди края. Мрежите обаче показаха по-голямата си класа в оставащото време и измъкнаха успеха.

Част от феновете започнаха да скандират „Продайте отбора! Продайте отбора“, което накара гарда Джейдън Айви да попита: „Като цяло привържениците ни бяха отлични, но имаше една група, която ме кара да се чудя, кой всъщност е с нас?“.

Останалите резултати: Уошингтън – Орландо 119:127, Чикаго – Атланта 118:113, Хюстън – Индиана 117:123, Ню Орлиънс – Мемфис 115:116 (прод), Оклахома Сити – Минесота 129:106, Сан Антонио – Юта 118:130, ЛА Клипърс – Шарлът 113:104.