Никола Йокич отбеляза невероятна тройка със сирената, а Денвър осъществи забележителен обрат, за да победи Голдън Стейт със  130:127 в поредния луд мач от НБА.

Шампионите изоставаха при гостуването си в Сан Франциско с 18 точки при 105:123 по-малко от 7 минути преди края и всички изглеждаше загубено.

Последва обаче серия от 12:0, която бързо върна Нъгетс в мача, докато в същото време домакините ставаха все по-притеснени. Аарън Гордън се разигра, като вкара 15 от своите 30 точки в последния период.

Голдън Стейт все още бе напред при 127:120 2 минути преди края, но след тройка на Пейтън Уотсън, забивка на Гордън и кош с обръщане на Йокич, нещата се промениха. Уориърс имаха топката 26 секунди преди края, но допуснаха грешка и я загубиха.

Йокич получи в задно поле, тръгна надясно и малко след като премина централната линия стреля от около 10 метра, вкарвайки с табло и шокирайки феновете на домакините. „Това  е един от най-лесните изстрели, защото просто нищо не губиш. Единствената ми цел бе да стрелям и когато топката напусна ръката ми просто усетих, че ще вкарам“ заяви Жокера, който завърши с 34 точки.

„Великите играчи просто правят велики отигравания, а Никола винаги е способен да направи нещо забележително“ заяви треньорът Майкъл Малоун, чийто тим е с баланс 25-11, докато Уориърс се влошиха до 16-18.

В другия мач от деня Милуоки победи трудно Сан Антонио като гост със 125:121. Янис Антетокумпо наниза 44 точки и взе 14 борби, като остана впечатлен от Виктор Уембаняма, който завърши с 27 на връх 20-ия си рожден ден.