Американецът с български паспорт Коди Милър-Макинтайър беше избран за Най-полезен играч на 26-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже.

Преди два дни Милър-Макинтайър стана автор на едно от най-впечатляващите представяния в историята на турнира при победата на своя тим Баскония над френския АСВЕЛ Вильорбан с 94:80 (23:20, 29:19, 19:22, 23:19) като домакин в Испания.

Милър-Макинтайър подобри рекорда по най-много асистенции в мач от Евролигата, правейки 20 за успеха над АСВЕЛ. Българският национал регистрира и едва четвъртия "трипъл-дабъл" в историята на Евролигата, завършвайки с 11 точки, 11 борби и 20 асистенции за 36 минути на терена и коефициент на ефективност 42.

Американецът се очаква за лагера на националния отбор на България преди първите мачове от квалификациите за Евробаскет 2025. На 22 февруари националите гостуват на Швеция, а след това на 25 февруари приемат световния шампион Германия в "Арена Ботевград".

Снимка: twitter.com/Chimdogg_