Клей Томпсън влезе от пейката за първи път от почти 12 години и 727 поредни мача, но избухна с 35 точки и 7 тройки, за да помогне на Голдън Стейт да победи Юта със 140:137 в НБА.

Гардът, който е доста непостоянен в представянето си след серията тежки контузии, заради които пропусна 2 пълни сезона, за последен път бе извън стартовата петица на 11 март 2012-а.

„Имаш два варианта: можеш да се самосъжаляваш или да излезеш на паркета и да отговориш. Мисля, че направих второто и то доста добре“ заяви Томпсън, който освен това стана 6-ият в историята на Уориърс минал границата от 15 000 точки.

Томпсън наниза 18 точки в третата четвърт и помогна на Голдън Стейт да дръпне със 120:102 преди последния период, в който обачи калифорнийци отново бяха на път да се издънят, като разликата падна до точка в последните секунди и дори Лаури Марканен стреля за водачеството. След два наказателни на Стеф Къри пък, Колин Секстън пропусна да изравни от тройката.

Дреймонд Грийн помогна за успеха с рекордните си за сезона 23 точки, а треньорът Стив Кър записа победа №500 в кариерата си, като отборът подобри баланса си до 27-26.

В другите два мача Мемфис изненада Милуоки и го победи със 113:110 с по 27 точки на Джи Джи Джаксън и Заир Уилямс. Загубата бе 7-а от 10 мача след идването на Док Ривърс.

Лидерът на Запад Минесота пък нямаше отново проблеми срещу Портланд и спечели със 128:91 след 34 точки на Антъни Едуардс. Вълците дръпнаха с 44:14 след първата част, но в третата разликата падна до 8, преди отново да се откъснат напред.