Силно второ полувреме донесе на Реал Мадрид победа над Барселона и 29-а Купа на Краля по баскетбол в историята.

Кралете победиха големията си съперник с 96:85 на финала в Малага и стигнаха до престижното отличие за първи път от 2020-а година. Каталунците останаха с 27 отличия, като имат само 1 победа от 5 мача срещу големия си съперник през сезона във всички турнири.

Реал спечели с 53:40 вторите 2 части, за да стигне до триумфа. На практика дори решаваща се оказа последната четвърт, спечелена с 30:22.

Серия от 9:2 в нейното начало и 3 тройки на Реал вдигнаха разликата до 77:68, след което Белите не погледнаха назад и запазиха контрола.

Факундо Кампацо вкара 18 точки и бе избран за МВП на турнира, но във финалния мач голямата фигура бе Венсан Поарие. Центърът записа 17 точки при 7 от 7 от игра, 8 борби, от които 6 в нападение, 3 откраднати топки и 2 чадъра при КПД от 32 за успеха.

Гершон Ябуселе и Джанан Муса добавиха по 15 точки, а Реал доминираше сериозно в борбите при 36-27, както и при откраднатите топки с 10-4. За Барса Томаи Саторански вкара 15, а Ян Весели 14 точки, но усещането бе, че Реал е с по-голяма класа.