Отборът на Спартак Плевен надигра ЦСКА с 82:78 (26:20, 21:22, 23:14, 12:22) като гост в София в мач от 26-я кръг (първа шестица) в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Победата бе 19-а за плевенчани от началото на сезона, а „червените“ допуснаха трета поредна и общо 12 загуба от 25 изиграни мача.

Гостите имаха превъзходство през целия мач, макар баскетболистите на ЦСКА да ги доближиха сериозно в края. Спартак поведе с 26:20 след първата четвърт, а резултатът на почивката бе 47:42. Силна трета част донесе на състава от Плевен аванс от 14 точки – 70:56 преди последния период.

„Червените“ направиха по-добри финални минути и с кош на Венцислав Петков, намалиха изоставането си до 76:78 при оставащи 66 секунди в мача. Станимир Маринов обаче бързо върна 2 точки в коша на домакините, а след това от Родни Първис се разписа от наказателната линия.

Талиб Занна се отличи с 26 точки и 6 борби, а Брайънт Томас допринесе за успеха с 15 точки и 5 борби.

Венцислав Петков завърши с 25 точки и 4 асистенции за „червените“, а по 13 точки отбелязаха Александър Радукич и Георги Боянов.

ЦСКА трябва да изиграе отложеното си гостуване на Балкан в Ботевград от 23-ия кръг на 28 март, а след това на 31 март за „червените“ предстои и гостуване на Черно море Тича във Варна. Спартак Плевен пък ще излезе срещу Черноморец в Бургас на 1 април в двубой от 27-ия кръг на НБЛ.