61 точки на Джейлън Брънсън не стигнаха на Ню Йорк, за да се справи с Виктор Уембаняма и Сан Антонио Спърс.

Шпорите спечелиха трилъра със 130:126 след продължение у дома, като френският новобранец се отчете с 40 точки, 20 борби и 7 асистенции. Той е първият новак от Шакил О’Нийл през 1993 с мач от 40-20.

Гардът остана на точка от рекорда на Кармело Антъни в историята на Никс, след като пропусна стрелба от тройката 5 секунди преди края, с  която щеше да даде аванс на Ню Йорк.

Сан Антонио за първи път през сезона спечели 3 поредни мача. Девин Васел помогна с 23 точки, а 17 от пейката добави Келдън Джонсън. Загубата свали Никс до 4-о място на Изток с баланс 44-29.

Тексасци водеха с 13 точки в първата четвърт, с 21 във втората, а в началото на последната успяха да се откъснат отново с 12, но съперникът им навакса и дори поведе. Уембаняма изравни от линията 24 секунди преди края, а след  това Майлс Макбрайд не бе точен и мачът влезе в продължение.

Останалите резултати: Шарлът – Голдън Стейт 97:115, Индиана – ЛА Лейкърс 109:90, Маями – Портланд 142:82, Орландо – ЛА Клипърс 97:100, Уошингтън – Детройт 87:96, Бруклин – Чикаго 125:108, Кливланд – Филаделфия 117:114, Оклахома Сити – Финикс 128:103, Денвър – Минесота 98:111, Сакраменто – Далас 103:107 (Везенков отново не игра, а Мавс спечелиха последната част с 34:21).