Джоел Ембийд избухна с 50 точки, за да може Филаделфия да победи Ню Йорк със 125:114 и да намали изоставането си в серията на 1-2 победи. Сиксърс ще бъдат домакини и в следващия мач.

Центърът реализира и четирите си опита от дистанция, като вкара общо 13 от 19 стрелби от игра и бе 19 от 21 от наказателната линия.

Третата част се оказа ключова, след като Никс водеше с 3 на почивката. Третият период завърши 43:27 за домакините, които след това запазиха контрола и в последните 12 минути. Тайрис Макси добави 25 точки за победителите.

Джейлън Брънсън водеше Ню Йорк с 39, но героят от предишния мач Донте ДиВинченцо остана само с 5. Гостите направиха и повечко нарушения – 25 срещу 18, което доведе до 33 наказателни за Филаделфия при 19 за Никс.

В другия мач на Изток Орландо срази Кливланд със 121:83. Кавс все още водят с 2-1, но ще гостуват и в 4-ия мач. Меджик дръпнаха с 16 точки още на почивката, а след 35:16 в третия период всичко бе ясно. Паоло Банкеро вкара 31, а Джейлън Съгс добави 24 точки. Орландо вкара 51% от стрелбите си и направи само 8 грешки.