Баскетболният Апоел Тел Авив е започнал работа по извеждането на състезателите си от страната, информира местното издание Sport5.co.il, на фона на военния конфликт в региона.
Израелският клуб се опитва да организира заминаването както на чуждестранните, така и на местните играчи възможно най-скоро. Очаква се Апоел да се завърне в София, като от клуба вече работят по събирането на всичките си служители в България, за да гарантира, че отборът може да продължи да функционира без прекъсване.
Задачата е доста сложна предвид затвореното въздушно пространство, но клубът от Тел Авив се опитва да осигури специално изключение. Съществува и вероятност тимът да напусне Израел с круизен кораб, добавя basketnews.com.
Междувременно, след последния си мач от Евролигата срещу Монако, другият израелски участник в престижната европейска надпревара - Макаби Тел Авив реши да даде възможност на няколко играчи от състава да останат чужбина. От Макаби също действат, за да организират полети за други от чуждестранните си състезатели, която са останали в Израел.
Възможно е те да напуснат Израел днес през Египет или Йордания, а от там също да пътуват до България.
Местното баскетболно първенство беше спряно за неопределено време.








Убиха кмет в Мексико в район, контролиран от наркокартели
Какво означава, ако видите сойка?
До 30 градуса днес, слаб дъжд на места
Шефът на НАТО изненада с избора на лична кола
Не всичко е електричество - Skoda готви нов Karoq с ДВГ
Новият регламент за накладките изправя Европа пред сериозен проблем
Льо Ман: Какво трябва да знаете за най-великото автомобилно състезание?
Томи Фюри надделя над Еди Хол след шест рунда битка в Манчестър
Хамзат Чимаев прегази Дилън Данис, след което избухна меле на RAF 10
Алекс Перейра се оказа по-тежък от Сирил Ган на кантара преди UFC Freedom 250
Арман Царукян разгроми Тони Фъргюсън с 10:0 на RAF 10
Започва кампанията „Седмица на отворените врати” за туберкулоза
През 2025 година ЕМА има рекорден брой одобрени лекарства според годишния доклад на агенцията
Анизакиаза – паразитоза от суши и сурова риба
Има 4 основни рискови фактора за инфаркт и инсулт
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар