Шампионът на НБА Сан Антонио Спърс отново бе безпомощен срещу Детройт Пистънс. След като на Коледа Шпорите загубиха със 70:85 в Моторния град, те отстъпиха и пред своите фенове, този път с 68:83. Буталата разбиха съперника си в неговата зала, където през юни загубиха мач№7 от финалите и изпуснаха титлата.
Гостите доминираха от самото начало и още през първото полувреме натрупаха аванс от 20 точки. Рашийд Уолъс бе неудържим и завърши с 27 точки и 10 борби, а Ричард Хамилтън добави 22. Тим Дънкан и Тони Паркър вкараха по 17, а Ману Джинобили допринесе с 16 за Спърс. Пистънс обаче отправи сериозно предизвикателство към съперника си и категорично обявиха, че ако двата тима пак играят на финал Сан Антонио ще има много проблеми.
Тимът на Флип Соундърс имаше тотално предимство в борбата под коша като овладя 56 срещу само 32 борби за домакините. “Срещу Детройт трябва да играеш перфектно, а ние не го направихме” заяви треньорът на Шпорите Грег Попович. Буталата продължават да са лидер в НБА с 28 победи и 5 загуби, докато Сан Антонио е №1 на Запад с 27 успеха и 9 поражения.
В Лос Анджелис Коби Брайънт спечели дуела с Леброн Джеймс и изведе Лейкърс до победа над Кливланд с 99:98. Въпреки че игра с контузена дясна китка през второто полувреме, Брайънт отбеляза последните 6 точки за своя тим със стрелба от средно разстояние изавърши с 27.
“Последните му 3 изстрела бяха невероятни. Той стреляше така, сякаш е сам на игрището” заяви Леброн Джеймс, който след 7 мача с повече от 30 точки, 7 борби и 5 асистенции приключи с 28 точки. Точно той пропусна един наказателен удар 5 секунди преди края, с който можеше да изравни резултата. Съотборникът му Дрю Гудън взе борбата в нападение, но в последната атака пак Леброн не успя да донесе победата.
Във Финикс Стив Неш записа 20 точки и 16 асистенции за победата на Сънс над Голдън Стейт със 112:99. Домакините водеха през целия мач, като успяха в 52% от опитите си за стрелба. Те нанизаха 13 тройки от 25 опита. Уориърс за първи път са с отрицателен баланс от началото на сезона – 17 победи и 18 загуби.








Ремонтите на коли поскъпнаха драстично, електрониката e най-скъпа за поправяне
Звездите вещаят големи пари за тези 5 зодии след години на изпитания
Колко часа сън са нужни след 60-годишна възраст?
Късна емисия
9 причини за трудно отслабване при калориен дефицит
Кая Калас: ЕС ще извика постоянния представител на Русия в Брюксел
Край на ретроградния Меркурий, 5 зодии могат да си отдъхнат
"Китайската Toyota" идва в България тази година
Dongfeng: До края на 2026 ще сме в Топ 5 в България
Поредният шедьовър на Maserati заминава за Тайван
Този Corvette е на 500 000 км и е с оригиналния си мотор
Почина първият майстор на спорта по джудо в България
Тайсън Фюри и Антъни Джошуа нямат място в Залата на славата
Всички бойци в норма преди UFC Fight Night 282
Опетая съди IBF за отнетата титла
Ранното излагане на захар се свърза с повишен риск от депресия и тревожност по-късно в живота
Младите донорски яйцеклетки не компенсират напълно стареенето на матката
Ухапвания от насекоми през лятото при децата
Екипи на РЗИ ще активират мобилното приложение „еЗдраве“ в цялата страна
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар