Лидерът в световната ранглиста и носител на трофея Рафал Надал започна изключително трудно защитата на титлата си от Откритото първенство на Франция по тенис – Ролан Гарос.
В среща от първия кръг на надпреварата испанецът трябваше да осъществява обрат от 1:2 сета срещу американския исполин Джон Иснър, преди да стигне до победното 6/4, 6/7, 6/7, 6/2, 6/4.
Началото на срещата изобщо не предвещаваше подобна развръзка, след като “Ел Торо” изцяло контролираше събитията, стигна до пробив в седмия гейм, а от своя страна бе безпощаден в собствените си сервис геймове и безпроблемно затвори сета след 6/4.
Нещо повече, Рафа успя да стигне до ранен пробив и във втората част и по всичко изглеждаше, че мачът става почти протоколен, но в този момент Иснър сякаш се преобрази и постави на сериозно изпитание 5-кратния шампион.
С великолепен начален удар, фамозни волета в близост до мрежата и завидно хладнокръвие, младият американец стигна до обрат, печелейки втория и третия сет след тайбрек, като за ужас на чичо Тони в тези моменти неговият възпитаник не можеше да намери противодействие на вдъхновената игра на Иснър.
Като голям шампион обаче Рафа успя за загърби негативизма и в четвъртия сет коренно промени поведението си на корта, започна да натиска още от ретура своя опонент, гонеше наглед и невъзможни топки и най-важното – за целия сет не допусна нито една непредизвикана грешка.
Това нямаше как да не се отрази и на развитието на резултата и ето че само за половин час испанецът спечели четвъртия сет, а в заключителната пета част реализира ранен брейк, след който не позволи на Иснър да заличи преднината му.
Така за първи път в своята кариера Рафаел Надал се забърква и печели 5-сетов мач на Ролан Гарос, като във втория кръг ще се изправи срещу сънародника си Пабло Андухар.
Статистиката от двубоя:
|
Надал |
|
Иснър |
|
71 |
1-ви сервис % |
65 |
|
8 |
Асове |
13 |
|
1 |
Двойни грешки |
3 |
|
27 |
Непредизвикани грешки |
58 |
|
61 |
Уинъри |
69 |
|
5/15 |
Възможности за пробив |
1/1 |
|
Времетраене: 4.01 ч. |







Промените в НС: Ще имаме ли законодателен процес на тъмно
Шишков: Свлачището на пътя Смолян - Пампорово остава активно
Цените на горивата: Ще плащаме повече поне до края на годината
Близо 500 хил. автомобила ще напуснат София около 24 май
ДБ: Пеевски включва прокуратурата си и смачка сигнала за уреждане на обществени поръчки
Как да изберем мед и защо произходът има значение?
Добри условия за туризъм в планините, но се очаква влошаване
Ценови натиск, риск от фалити и арбитраж: КЗК предлага спешни мерки за горивата
Историята на Лада в Германия приключи след 50 години
Сблъсък унищожи две суперколи на Lamborghini
Повече от половината кабриолети на пазара са над 15 години
Когато офроуд инженерството срещне рап-културата
Нейт Диас е получил 20 шева след загубата от Майк Пери
Мейуедър ще се бие с Тайсън през есента
Двама български финалисти на европейското по борба до 15 години в Самоков
Илия Топурия нападна Арман Царукян: Преструва се на богат
Кога се усещат първите бебешки движения?
Скрининг за остеопороза – при кои пациенти и кога се провежда?
Сънят като индикатор за психично здраве
ЕМА се бори с недоверието към ваксините и България има какво да научи
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар