Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Сидни, който с награден фонд 710 хиляди долара.
26-годишната квалификантка Пиронкова победи румънката Сорана Кърстя с 6:4, 6:1 за 67 минути. Пловдивчанката реализира общо пет пробива на подаването на 22-ата в света Кърстя и заслужено триумфира.
Цвети, която е 107-а в класацията на WТА, записа четвърти пореден успех в Сидни, първите три от които в пресявките за основната схема, припомня БТА.
Българката вече си осигури 80 точки за световната ранглиста и 9700 долара от наградния фонд, а за място на четвъртфиналите ще се изправи срещу "щастливата губеща" от квалификациите Варвара Лепченко.
Американката изненадващо изхвърли от турнира двукратната шампионка в турнирите от Големия шлем Светлана Кузнецова (Русия) с 6:3, 3:6, 7:5.
Родената в Узбекистан Лепченко е 52-а в света. 27-годишната левичарка няма турнирни победи и е заработила почти 2 милиона долара от наградни фондове в кариерата си като професионалистка.
За последно Пиронкова и Лепченко играха в Москва през 2012 година, когато българката спечели в два сета. Нашето момиче има три победи в четирите срещи с Лепченко.








Стресът на работното място излиза твърде скъпо на компаниите
Шести ден без следа от 11-годишната Наталия
Зеленчуците поевтиняват, но пилешкото месо поскъпва на борсите
Пеевски: Честит празник на МВР, бъдете горди и отстоявайте закона
Отмениха присъдата за пияния шофьор, обвинен за смъртта на Йордан Бозуков
Мъж е с прерязана ръка след трудова злополука в Разградско
Хотелиери и ресторантьори в Созопол: Сезонът започна повече от успешно
ВиК авария в Пловдив превърна улица в "Кючук Париж" в кално езеро
Британец си купи къща за 58 000 евро, колите в нея са за над 1 милион
Как Bora преобърна историята на Maserati
Toyota и Kawasaki форсират развитието на водородни системи
От първоаприлска шега до реалност - BMW M2 Dakar от Дубай
Робърт Уитакър: Никога не съм се чувствал по-добре, готов съм за полутежка категория
Макс Холоуей не изключва реванш с Джъстин Гейджи: Първо трябва да победя Конър
Джон Джоунс: Конър Макгрегър няма нужда да се бие, но се връща, защото обича спорта
Алин Перейра защитава титлата си срещу бивша шампионка на Bellator
Нискокалоричната диета може да помогне при заболявания на венците
Инфекциозни гастроентерити в детска възраст през лятото
Заболявания, които се подобряват от топлото време
Клинавче — народен лек за кръвно налягане и черен дроб
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар