Григор Димитров ще играе срещу Филип Краинович в първия кръг на турнира по тенис в Акапулко (Мексико) с награден фонд над 1.4 милиона долара.
Поставеният под номер 3 в схемата българин ще защитава титлата си, спечелена през миналата година. Краинович е на 22 години и до момента няма мачове срещу Димитров.
Сърбинът няма нито една титла от турнири на АТП в кариерата си, като до момента е заработил по-малко от 400 хиляди долара от наградни фондове.
Димитров ще се изправи срещу Доналд Йънг (САЩ) или квалификанта Райън Харисън (САЩ), ако победи Филип Краинович. За участието си в първия кръг на турнира в Акапулко най-добрият български тенисист има гарантирани 9910 долара от наградния фонд.
В същото време Григор Димитров се завърна в топ 10 на световната ранглиста по тенис. Хасковлията има 3465 точки и се изкачва с една позиция в класацията на АТП.
През тази седмица първата ни ракета ще играе на турнира в Акапулко (Мексико), където ще защитава титлата си от миналата година. Българинът измести Марин Чилич, който от днес е №11 в света с 3450 точки.
Другата промяна в Топ 10 е свързана с Анди Мъри и Рафаел Надал. Британецът вече е трети с 5460 точки, докато испанецът загуби едно място и вече е четвърти с 5425 точки.
Лидер в ранглистата е Новак Джокович (Сърбия) с 13 045 точки. На втора позиция с 9205 точки е швейцарецът Роджър Федерер.








Как реагира организмът след татуировка и какви са рисковете за здравето
За първи път направиха рентгенови снимки на астронавти в Космоса
Инфлацията при храните в Еврозоната се забавя, но сметките ни може отново да скочат
Хърватия е по-скъпа за туристите от Испания и Гърция
Треньорът на Англия: Заслужавахме да бием с 1:0
Какви са плановете на XPeng за България?
Как така Honda Jazz струва само 11 500 евро в Япония?
Феноменът на Акерман, който плаши хиляди шофьори
Защо новата помпа на Toyota работи при минус 253 градуса по Целзий?
Еди Хърн: Анди Руис може да победи всеки от настоящите шампиони
Четирима български борци излизат на тепиха във втория ден на рейтинговия турнир в Унгария
Официално: Райън Гарсия срещу Конър Бен на 12 септември в Лас Вегас
Конър Макгрегър: Няма да се откажа, ще се върна
GLP-1 медикаменти и зачатие – защо отслабването може да промени шансовете за бременност?
Парламентът обсъжда промени в бюджета за здраве
Какво се случва с организма след като си направим татуировка?
ЕМА одобри нов продукт за диабет тип 2 — инжекция веднъж седмично вместо всеки ден
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар