Най-добрият български тенисист Григор Димитров потвърди участие на турнира в лондонския "Куин'с клъб" от сериите АТП 500 с награден фонд 1,97 милиона евро.
Надпреварата на трева е от 19 до 25 юни и е една от последните проверки преди "Уимбълдън", който стартира на 2 юли.
Димитров е шампион в надпреварата през 2014 година.
"Чувствам, че сега съм по-добър играч, по-добър човек, по-добър във всичко. Сезонът на трева е много важен за мен с турнира в "Куинс'с клъб" и веднага след това "Уимбълдън". Видях участниците, отново има много силни тенисисти, но аз очаквам с нетърпение турнир, за да видя в каква форма ще бъда", коментира Димитров, който в момента е 13-и в световната ранглиста, а от началото на сезона спечели две титли в Бризбън и в София.
Шампионът от Откритото първенство на САЩ и трети в световната ранглиста Стан Вавринка (Швейцария) също потвърди участие в надпреварата.
В турнира също така ще участват петкратният шампион и номер 1 в света Анди Мъри (Великобритания), който ще защитава титлата си, миналогодишният финалист и четвърти в класацията на АТП Милош Раонич (Канада), Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина), Джон Иснър (САЩ), Ришар Гаске (ФРанция) и др.







Двама нови депутати от "Прогресивна България" положиха клетва
Измамите с пробега: Купуваме коли с до 70 000 км скрита история
Могат ли иранските подводници да застрашат ВМС на САЩ?
В "България сутрин" на 16 май от 09:30 часа: Най-модерният грим за баловете тази година
Задържаха двама, откраднали 500 евро от румънец
Млада жена на тротинетка е блъсната на пешеходна пътека в Пловдив
DARA ще пее под №12 на финала на "Евровизия" утре
Летището в Хелзинки спря работа за три часа поради заплаха от дронове
Какви слабости крие Toyota RAV4 (XA40)
Euro NCAP алармира за опасен дефект в популярен китайски модел
Таен код в Dacia спасява човешки животи
Mercedes вкарва над 144 000 автомобила в сервизите заради гаснещи табла
Нов дом за бъдещи шампиони по борба отвори врати в Етрополе
Петима български борци стартират днес на европейското за кадети в Самоков
Джай Опетая ще се бие за титлата на WBC това лято
Ронда Рoузи: "Настроена съм единствено за победа!"
Лазаркиня или миризливо еньовче — ароматният горски лечител
Инфекции на пикочните пътища при жени
Нов подход усилва противотуморното действие на NK клетките
Изследване на метилмалонова киселина – кога насочва към дефицит на витамин B12?
Коментари
Напиши коментар18:44 | 23 фев 2017 г.
Напиши коментар