Поставеният под номер 3 Жил Мюлер (Люксембург) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите АТП 250 в София с награден фонд 501 хиляди евро.

Полуфиналистът в надпреварата през 2016 година Мюлер, който почиваше в първия кръг, стартира с трудна победа над италианеца Андреас Сепи с 4:6, 7:6(5), 7:6(2).

34-годишният ветеран пласира 23 аса и стигна до успеха след малко повече от два часа и половина игра.

33-годишният Сепи, бивш номер 18 в света, стартира добре мача и реализира пробив още в първия гейм, след което запази аванса си до края на първия сет.

Италианецът проби и на старта на втората част, но Мюлер веднага върна брейка, след което се стигна до тайбрек. В него тенисистът от Люксембург поведе с 6:3 точки и изравни резултата.

В решаващия трети сет двамата печелеха подаванията си, а в тайбрека Мюлер взе шест от първите седем разигравания, за да триумфира.

За място на полуфиналите той ще срещне румънеца Мариус Копил, който наниза 12 аса и се справи лесно със словенеца Блаж Кавчич с 6:2, 6:2 за 67 минути.

Германецът Максимилиан Мартерер също достигна четвъртфиналите след успех със 7:5, 7:6(6) над седмия в схемата Жоао Соуза (Португалия).

Двубоят беше равностоен до 5:5, след което Мартерер взе четири поредни гейма, с което спечели първия сет и поведе с 2:0 във втория. Соуза върна пробива за 4:4, а след това пропусна сетбол при 6:5 точки в тайбрека и германецът триумфира с поредица от три точки.

Мартерер ще играе на четвъртфиналите срещу квалификанта Мирза Башич, който вчера елиминира номер 4 Филип Колшрайбер (Германия) със 7:5, 7:6(5).