Шампионът за 2016 година Новак Джокович (Сърбия) се класира за 1/4-финалите на Откритото първенство на Франция по тенис.

Поставеният под номер 20 Джокович постигна лесна победа срещу Фернандо Вердаско (Испания) 6:3, 6:4, 6:2 за 2:28 часа. Сърбинът се класира за 12-ти път в тази фаза на надпреварата.

Бившият номер 1 в света Джокович постигна пробив в първия гейм на първия сет и до края не допусна изненада за 6:3.

Вердаско загуби още откриващото си подаване във втората част, но после изравни за 3:3. Последва пробив на нула за Ноле и той затвори този сет на 4.

Третата част стартира по идентичен на втората начин. Вердаско допусна пробив още при първото си подаване. Джокович още веднъж взе подаването на испанеца и стигна с лекота до 6:2, а с това спечели и срещата.

На 1/4-финалите Новак Джокович излиза срещу Марко Чекинато (Италия), който победи номер 8 в схемата Давид Гофен (Белгия) със 7:5, 4:6, 6:0, 6:3 за 2:34 часа. В средата на втората част Гофен получи травма на дясното рамо и това се оказа решаващо до края на мача.