Григор Димитров ще почива със сигурност до началото на сезона на трева. Българинът отпадна от откритото първенство на Франция в третия кръг и сам призна, че сега приоритет за него е да се отпусне физически и психически, защото това може да му помогне за силен завършек на годината.
"Жалко че загубих, защото се чувствах добре чисто физически. Мисля, че просто загубих самообладание твърде рано, след като загубих първия сет. Продължавам да отпадам в третия кръг в Париж и въпреки че харесвам много този турнир, по някаква причина не се справям достатъчно добре на него", каза Димитров след загубата срещу Вердаско.
"Доста съм разочарован. Преди турнира играх добре, тренирах добре. Не знам какво мога да кажа. Опитвам, не е лесно да се поддържа това ниво, особено на клей. Мач с мач не си прилича. Жалко. Физически се чувствах отлично. Нужна ми е кратка почивка и разбор на случилото се през сезона на клей. Сега приоритет номер 1 за мен е да спра да играя за известно време, да погледам малко други мачове и да подобря собственото ми представяне."
"Просто да се успокоя малко, да знам, че не трябва сутринта да се събуждам отново рано, да трябва да се подготвям за мачове, тренировки. Всичко това ти отнема енергия, особено ако го правиш дълго време. Не съм спрял от началото на миналата година. Нямах и толкова дълга почивка след сезона. Всичко това се натрупва с времето."
"Това понякога се изразява в проява на ярост, както днес. Никога не бих се ядосал по този начин след първи сет. След това се чувствах по-добре, но за съжаление не успях да обърна мачa. Трудно е в момента да погледна в перспектива относно годината. Наистина очаквах да играя по-добре на клей. Турнирите в Мадрид, Рим, Париж, всички мачове имах своите шансове, така че грешката е моя. Трябва да направя някои оценки."
"Всяка година играя добре на клей, но не достатъчно добре, за да имам по-добри резултати. За съжаление, това е ситуацията в момента. Не искам да мисля негативно. Не искам сега да съм прекалено негативен. Знам, че е трудно след загуба, но аз винаги съм бил оптимист."
"Не успях отново във важните моменти. Не знам дали е проява на умора или липса на концентрация. Със сигурност има нещо, което пропускам, но аз не мога да го видя в момента или да го усетя. Затова е важно да се дръпна от играта за няколко дни. Тегля чертата и прехвърлям на следващата глава. В тениса една седмица почивка може да ти преобърне сезона и това се е доказвало многократно в миналото", завърши Димитров.








Везиева за Бюджет 2026: Предпазлив, трябва ни управленска програма
Огнено торнадо може да спасява океаните от нефтени разливи
Христанов: Схемата с фалшивото масло е от поне 2009 г. и е покровителствана от Брендо
Месечна нумерологична прогноза за юли 2026
Спипаха дилър с над половин килограм фентанил за близо 31 000 евро
Украйна разполага тежки роботизирани камиони на фронтовата линия
В Китай направиха ван с лукс на частен самолет и собствена тоалетна
Най-странният автомобилен клаксон е измислен от филмово студио
Новото Audi Q7 дебютира в България
12-годишно момиче спря аварийно кола и спаси майка си на магистрала "Струма"
БФ Борба нареди да бъде извършена проверка относно загиналата състезателка от националния отбор Жанет Немет
Али Юзеир в опасна битка с ирландец по пътя към SENSHI Grand Prix титлата
Фабиан Лорито: Влизам в SENSHI Grand Prix за титлата!
Напрежение в „Александровска“ заради гладната стачка на проф. Милена Шиварова, Здравното министерство разпореди проверка
ББА: Бюджетът на НЗОК трябва да гарантира устойчивост на болничната помощ
Пирогов извърши първата у нас операция на „пеперудено дете“
Внимавайте с котките и недосготвеното месо заради токсоплазмоза
Коментари
Напиши коментар21:09 | 3 юни 2018 г.
10:23 | 2 юни 2018 г.
06:09 | 2 юни 2018 г.
01:00 | 2 юни 2018 г.
22:57 | 1 юни 2018 г.
22:46 | 1 юни 2018 г.
21:05 | 1 юни 2018 г.
20:19 | 1 юни 2018 г.
20:17 | 1 юни 2018 г.
20:16 | 1 юни 2018 г.
Напиши коментар