Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на Australian Open, губейки от руснака Аслан Карацев с 6:2, 4:6, 1:6, 2:6.

Хасковлията допусна ранен пробив, но го върна светкавично и спечели първата част убедително с 6:2 за 34 минути след серия от пет поредни гейма в своя полза.

Димитров водеше с 4:3 във втората част след размяна на пробиви, но се пропука в деветия гейм, в който №114 в света Карацев осъществи пробив при втората си възможност, а малко след това затвори и сета след близо час игра.

В продължилия едва 28 минути трети сет Григор видимо изпитваше силна болка и не успяваше нито да сервира добре, нито да се движи бързо на корта, което се отрази и на крайния резултат - 1:6.

Българинът поиска медицински таймаут, но болката очевидно не беше отшумяла. В сервисите му нямаше нужната скорост и поредният пробив за руснака в четвъртия гейм на четвъртата част окончателно сломи съпротивата на нашето момче.

На полуфиналите сензацията Карацев ще спори с 8-кратния победител в турнира Новак Джокович или Александър Зверев.