Григор Димитров и американецът Томи Пол отпаднаха в турнира на двойки на АТР 500 тенис турнира в Акапулко. Малко по-рано българинът победи в два сета Миомир Кецманович на единично.

Те отстъпиха в оспорван двубой на четвъртите поставени Раджийв Рам (САЩ) и Джон Солзбъри (Великобритания) след 4:6, 6:3, 8-10 след 83 минути игра.

В първата част двата дуета си размениха по един брейк, но Рам и Солзбъри направиха решителен пробив за 6:4, информира БНР.

Българинът и американецът доминираха във втория сет и го спечелиха след брейкове в първия и заключителния гейм. В дългия тайбрек Димитров и Пол поведоха с 3-1 точки, но след това опитните им съперници взеха преднина. Те стигнаха до три мачбола при 9-6 и успяха да реализират третата си възможност.