Третият в световната ранглиста Рафаел Надал е съперникът на Григор Димитров в третия кръг на Мастърс 1000 турнира в Монте Карло в четвъртък.

Това стана факт, след като 11-кратният шампион в княжеството победи категорично Федерико Делбонис от Аржентина в левичарско дерби с 6:1, 6:2 след 80 минути игра. Преди това българинът отстрани Жереми Шарди от Франция със 7:6, 6:4.

Димитров и Надал са играли до момента 14 пъти в официални срещи, три от които са били точно в княжеството. Първият им двубой беше през февруари 2009 година в Ротердам, когато левичарят от Манакор, тогава №1 в света, надделя трудно със 7:5, 3:6, 6:2. За последно двамата се срещнаха на полуфинал в Акапулко миналата година, когато Рафа спечели с 6:3, 6:2, пише БНР.

Григор е печелил само веднъж срещу именития си съперник. Това се случи в Пекин през есента на 2016 година, когато побеждава Надал с 6:2, 6:4.

През 2013-а двамата се срещнаха на четвъртфиналите в Монте Карло, където Димитров отстъпи след здрава битка с 2:6, 6:2, 4:6. През 2018 и 2019 година те отново играха в Монако и Рафа се наложи с еднакъв резултат – 6:4, 6:1.