Осемкратният шампион на Уимбълдън Роджър Федерер отпадна на четвъртфиналите на тазгодишното издание на турнира, след като загуби от поляка Хуберт Хуркач с 3:6, 6:7(4), 0:6. Федерер, който имаше доста проблеми с контузии от началото на 2020 година насам, не успя да се противопостави на 22-годишния Хуркач, който показа страхотна игра, за да победи своя идол, само ден след като отстрани втория поставен в схемата Данийл Медведев.
Полякът, който днес дебютира на четвъртфинал в турнирите от Големия шлем, беше много солиден в първия сет и не даде нито една възможност за пробив на съперника си, като в същото време успя да вземе подаването на Федерер веднъж и да поведе в резултата, информира БНР.
Швейцарският маестро отговори подобаващо в началото на втората част и дръпна с 3-0, след което обаче Хуркач се отново вдигна оборотите и навакса изоставането си, след което се стигна до тайбрек. В него полякът показа по-добра игра и се наложи със 7-4, което се отрази негативно на Федерер и той нямаше отговор за отличната игра на съперника си в третия сет, в който носителят на 20 титли от Големия шлем не успя да стигне до нито един гейм.
Статистиката подчерта предимството на 14-ия поставен в схемата Хуркач в двубоя, продължил час и 49 минути игра, като той реализира 10 аса и общо 36 печеливши удара срещу 12 непредизвикани грешки. Полякът проби опонента си общо пет пъти и спечели 79 процента от точките на първи сервис.
По този начин Хуркач се класира за първия си полуфинал в турнирите от Големия шлем, където в петък ще се изправи срещу италианеца Матео Беретини или Феликс Оже-Алиасим от Канада.







Стоян Колев отива на съд за агресивно шофиране и употреба на кокаин
Заетостта на жените в България е по-висока от средното равнище в ЕС
Германия разреши на разузнаването превантивни кибератаки срещу Русия
Костадинов: Кога Радев ще възстанови незаконно демонтирания Паметник на Съветската армия?
Пожарът край Камен връх задейства BG-ALERT
Майката на едно от момчетата, било непалци в Пловдив: Живея в кошмар, това е секта
Прокуратурата за делтапланера: Пилотът е осъществявал незаконни полети
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
Продажбите на коли на ток растат, но Tesla e сама срещу китайците
Джамахал Хил иска Джош Хокит при дебюта си в тежка категория
Дакота Дичева претърпя операции и на двете си ръце
Пет категории с преборвания за Балканиадата в Копривница
Ислам Махачев и Иън Мачадо Гари се срещнаха лице в лице преди UFC 330
Белтък пази способността на мускулите да се възстановяват
Талията насочва за наличието на сърдечносъдов риск повече от ИТМ
Молекулярен механизъм може да стои в основата на прееклампсията
Колко пъти и кога е най-добре да се храним през летните горещини?
Коментари
Напиши коментар08:06 | 8 юли 2021 г.
01:55 | 8 юли 2021 г.
Напиши коментар