В двубой от осминафиналите на Мастърса в Индиан Уелс, Даниил Медведев, втори в световната ранглиста, загуби от Григор Димитров с 1:2 сета.

Двубоят започна тежко за първата ни ракета, като Медведев проби още в първия гейм. До края на сета всеки си вземаше сервиз гейма и така руснака затвори сета с 6:4 гейма.

Във вторият сет се разви епична битка с размяна на пробиви, в която Григор успя да заличи три гейма пасив и взе сета с 4:6.

Окрилен, Гришо започна силно третия сет и стигна до пробив още при първия сервиз на руснака.

До края на мача, българският тенисист показа по-стабилна игра и затвори сета с резултат 3:6 гейма.

Така Григор Димитров продължава на четвъртфиналите, където ще срещне Хуберт Хуркач.