Шампионът от Откритото първенство на Австралия по тенис през 2009 година Рафаел Надал се класира за втория кръг.

Шестият поставен испанец победи Маркос Гирон от Съединените щати с 6:1, 6:4, 6:2 след час и 50 минути игра на „Род Лейвър Арина“ в Мелбърн.

Надал доминираше в мача и постигна общо пет пробива. В заключителния гейм на двубоя Гирон стигна до брейкпойнт, но левичарят от Манакор записа шести си и седмия си ас и след това с нов отличен сервис приключи срещата.

Рафа записа общо 34 печеливши удари при 26 непредизвикани грешки. Той вкара 72 процента първи сервис и спечели 85 процента от точките при разиграването му.

Следващият съперник на носителя на 20 титли от Големия шлем се определя в мача между австралиеца Танаси Кокинакис и германския квалификант Яник Хафман.

„Последните 6 месеца не бяха лесни, но сега се чувствам добре. Мисля ден за ден, ако мога да спечеля титлата би било чудесно. Мач срещу Кокинакис би бил голямо изпитание, но съм готов за него“, заяви 35-годишният Надал в интервюто на корта.