Третият в световната ранглиста Александер Зверев започна с чиста победа участието си в Откритото първенство на Австралия по тенис.

В изцяло германски сблъсък той се наложи над Даниел Алтмайер със 7:6(3), 6:1, 7:6(1) след 2 часа и 40 минути игра.

В първата част Саша имаше два сетбола в десетия гейм, но 87-ият в света Алтмайер ги отрази. Стигна се до тайбрек, в който Зверев беше много стабилен и го спечели.

Третият в схемата поведе с 4:0 в следващия сет и бързо го спечели. В следващата част противно на очакванията, 23-годишният Алтмайер проби за 3:2 и затвърди, но Зверев го върна при 4:4. В 12-ия гейм той пропиля с непредизвикани грешки цели четири мачбола (три от тях поредни) и последва нов тайбрек.

В него Саше беше безкомпромисен и смяната на половините дойди при 5:1 точки за него. Веднага след това той стигна до нови пет поредни мачбола и реализира още първия след бекхенд в мрежата на Алтмайер.

Зверев завърши с 14 аса и общо 53 печеливши удари при 43 непредизвикани грешки, шест от които бяха двойни.

Следващият съперник на германеца е австралиецът Джон Милман. Той отстрани Фелисиано Лопес след 6:1, 6:3, 4:6, 7:5.

За испанския левичар, който е на 40 години, това беше 80-о поредно участие в турнирите от Големия шлем, което е рекорд.