Световният номер 1 Новак Джокович продължи успешно защитата на титлата си от Ролан Гарос, след като победи словенеца Аляж Бедене с 6-3, 6-3, 6-2 в мач от третия кръг на надпреварата.

На корт Филип Шатрие Джокович направи солиден мач, като даде само една възможност за пробив на съперника си, която отрази. От своя страна сърбинът проби пет първи своя опонент, за да стигне до чист успех след час и 44 минути игра. Джокера завърши двубоя с 30 печеливши удара, 18 непредизвикани грешки и 76 процента успеваемост на мрежата (13/17).

По този начин Джокович продължава без загубен сет в Париж, а на осминафиналите ще се изправи срещу аржентинеца Диего Шварцман, който по-рано днес победи Григор Димитров с 6-3, 6-1, 6-2.