Рафаел Надал се класира за осминафиналите на Ролан Гарос за 17-ти път в кариерата си, след като победи нидерландеца Ботик ван де Зансхулп с 6-3, 6-2, 6-4 в мач от третия кръг на турнира.

13-кратният шампион доминираше изцяло в първите два сета, в които направи по два пробива, за да си осигури добра преднина. В третата част Рафа дръпна с 4-0, но допусна отпускане в играта си и съперникът му навакса част от изоставането си, като дори имаше възможност да изравни при 5-5, но Надал отрази една възможност за пробив и затвори мача след два часа и 11 минути игра.

Петият поставен в схемата испанец завърши двубоя с 25 печеливши удара срещу едва 13 непредизвикани грешки, а за място на четвъртфиналите той ще спори с 9-ия в схемата Феликс Оже-Алиасим, който победи сърбина Филип Крайнович със 7-6(3), 7-6(2), 7-5.