Националката на България Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Бат (Великобритания) с награден фонд 25 хиляди долара. Шиникова победи на старта поставената под номер 7 в схемата Лена Пападакис (Гърция) с 1:6, 6:3, 6:3 за близо два часа на корта.

Българката допусна четири пробива в първия сет, в който успя да взема само един гейм. След това тя подобри играта си, поведе с 3:1 във втората част и след 6:3 изравни резултата В третия сет Шиникова преодоля пасив от 1:3 и със серия от пет поредни гейма затвори срещата.

С този успех Изабелла си осигури 5 точки за световната ранглиста, а в спор за място на четвъртфиналите ще играе срещу представителката на Чехия Тереза Смиткова.