Григор Димитров запази десетата си позиция в световната ранглиста по тенис за мъже, след като стигна до осминафиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Рим. Българинът е с 3 615 точки и има само 85 по-малко от най-добрия гръцки тенисист Стефанос Циципас.
Димитров записа две победи в Рим и отпадна с 2:6, 7:6 (11), 1:6 срещу американеца Тейлър Фриц, който вече е 12-и в света.
Александър Зверев спечели турнира от сериите "Мастърс" в Рим след 6:4, 7:5 срещу чилиеца Николас Хари. Така германецът се изкачи на четвърто място в ранглистата на АТП, измествайки от позицията Даниил Медведев. Испанецът Карлос Алкарас е на третото място, втори е италианецът Яник Синер, а сърбинът Новак Джокович остава лидер с актив от 9 860 точки.
Адриан Андреев остава втора ракета на България с актив от 264 точки и 236-о място. Преди 11 дни той отпадна на четвъртфиналите на "Чаланджър" в Италия, след като пропусна два мачбола, а през миналата седмица българинът не успя да прескочи първия кръг в Португалия.
Димитър Кузманов е трета ракета с 249-о място и 240 точки. Той отпадна на полуфиналите в Маутхаузен на 11 май, а тази седмица ще играе в основната схема на турнира от сериите "Чаланджър" в Скопие.







Сметките за парно - как ще се изчисляват и ще плащаме ли повече?
Бюджет 2026: Хвърляне на пари в огъня или помощ за най-уязвимите
Пеевски направи разкрития в НС за изборите в Пазарджик
Моторист е в кома след катастрофа на булевард в София
Симеон Дянков прогнозира: През 2027 г. България влиза в свърхдефитит
Жена е загинала при пожар в плевенско село
Почина общественикът, журналист и художник Агент Иван Тенев
Само за жени! Хороскопът ви за ноември
Този Mercedes струва 2,2 милиона долара
Stellantis залага на нов двигател с гениална система за запалване
Стенд за реглаж – характеристики, функции и ползи за сервизите
Германия решава основния проблем на plug-in хибридите
Гейбъл Стивсън тръгва към ММА славата с Джон Джоунс в своя ъгъл
Терънс Крауфорд: „Нищо вече не може да е по-голямо от победата над Канело“
Пакиао готви мегасблъсък с бивш световен №1
Джейк Пол: „Никога не съм изпитвал такъв страх преди бой“
Медът от манука е един от най-ценните и уникални природни продукти в света
Какво да очакваме на първата консултация през бременността?
Как се формира мозъчната аневризма и кои са механизмите на нейното разкъсване?
Помага ли спортът при хронична умора?
Коментари
Напиши коментар11:19 | 20 май 2024 г.
Напиши коментар