Защитаващият титлата си от Откритото първенство на Франция Новак Джокович преодоля френския „уайлдкард“ Пиер-Юг Ербер. Сърбинът постигна рекордните 20 победи от 20 мача в първия кръг на турнира от Големия шлем.

Джокович, който преследва четвърта титла от „Ролан Гарос“ и рекорден 25-и триумф в турнирите от Големия шлем, се справи със 142-ия си съперник с 6-4, 7-6 (7/3), 6-4.

За първи път от 2018 г. Джокович е без титла тази година и все още не е достигал до финал през сезон. Напоследък той имаше проблеми, като бе ударен случайно по главата от метална бутилка за вода в Рим, а след това получи стомашни проблеми в Женева.

От 2010 г. насам Джокович всяка година е стигал до четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция или по-напред.

В следващия си двубой сърбинът ще се изправи срещу испанеца Роберто Карбалес Баена.