Григор Димитров приключи рано-рано участието си в откриващия за годината турнир от Големия шлем - Аустрелиън Оупън. Първата ни ракета се отказа поради контузия в началото на втория сет на мача си с Франческо Пасаро от Италия.
Димитров влезе в Мелбърн със съмнения за физическото си състояние, след като травма на адукторите го спря в полуфиналите на турнир в Бризбън срещу Иржи Лехечка от Чехия.
За жалост тези съмнения само се потвърдиха днес срещу Пасаро, "щастлив губещ" от квалификациите, който замени сънародника си Фабио Фонини по-рано днес в основната схема. 104-ият в световната ранглиста игра много силно на собствен сервис, като не даде нито една точка за пробив на Григор, а на свой ред реализира два брейка.
Така Пасаро ще играе във втори кръг, където чака победителя от двойката Давид Гофен - Бенжамен Бонзи.
Напред продължава третият поставен Карлос Алкарас, който записа чиста победа над Александър Шевченко от Казахстан. Александър Вукич, Джак Дрейпър, Танаси Кокинакис, Артур Казо, Йошихито Нишиока, Себастиан Корда, Хайме Фария, Феликс Оже-Алиасим и Алехандро Давидович Фокина също са в следващата фаза.







Рецепта от тефтера на баба: Банички на тиган
Тошко Йорданов: Не се сърдя на Борисов, решението беше взето от трите партии
Защо българинът е песимист и го е страх да не му завидят
Люлинският кмет предлага намаляване с 25% на таксата за битови отпадъци за жителите на квартала
Двама души са загинали през последното денонощие
Учени разкриха реалните ползи и рискове на медицинския канабис
Одеса е подложена на масирана атака
Плюсове и минуси на газовата уредба при дизеловите двигатели
Поредното изискване на ЕС вдига цената на новите автомобили
Как да шофирате безопасно по заледен склон
Volkswagen попадна в капан
Дерек Чисора разочарован от нокаута на Кубрат Пулев
България с три световни титли от Световното първенство на KWF
Ули Вегнер: Кубрат беше в идеална форма
Джон Сина сложи край на 24-годишната си кариера в WWE
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Коментари
Напиши коментар12:13 | 14 яну 2025 г.
14:23 | 13 яну 2025 г.
12:46 | 13 яну 2025 г.
Напиши коментар