Германският тенисист Александър Зверев отхвърли критиките за физическата си форма през последните месеци преди началото на защитата на титлата си в турнира от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим.
Зверев заяви, че е бил обявен за "най-лошия номер две в историята" и не е заслужавал това място в ранглистата, пише агенция ДПА.
Германецът спечели турнира в Мюнхен през миналия месец, но не е стигнал по-далеч от четвъртфиналите на всички останали състезания, откакто загуби финала на Откритото първенство на Австралия през януари срещу водача в световната ранглиста Яник Синер.
Александър Зверев можеше да детронира Синер от върха в класацията с по-добри резултати, докато италианецът изтърпяваше тримесечно наказание за допинг, от което се завръща на турнира в Рим.
Зверев призна, че е имал "два лоши месеца" след надпреварата от Големия шлем в Мелбърн, но сега отново е на добър път и вярва, че може да се превърне в номер едно в световната ранглиста.
"Аз съм номер две, защото спечелих турнири. Там съм, защото имам резултати. Системата за класиране не лъже. Получаваш точки за спечелване на мачове, получаваш точки за спечелване на титли", коментира той.
Александър Зверев смята, че и други топ тенисисти също са били непостоянни тази година. "Мислите ли, че Новак Джокович е доволен от резултатите си? Мислите ли, че Карлос Алкарас е доволен от резултатите си", попита той.
"Да, не съм доволен от резултатите си. Но в крайна сметка, в големите мачове, големите моменти, все още вярвам, че топ играчите ще се покажат и все още вярвам, че ще демонстрирам своя тенис в най-големите турнири", добави Зверев.
Германският тенисист почива в първия кръг в Рим, където спечели трофея през 2017-а и 2024 година.
"Тук се чувствам уверен. Наистина харесвам мястото, така че се надявам да мога да играя толкова добре, колкото миналата година, и да спечеля много мачове", завърши Александър Зверев.







Геополитическа нестабилност: Украйна, Иран, САЩ и пренареждането на международния ред
Григор Димитров отпадна още на старта в Бордо след загуба от американец
Високи цени, боклук и шум плашат туристите в Атина
Военен загина след удар в дърво край Карлово
5-месечната дъщеря на Пийт Дейвидсън говори по цял ден
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Георги Мърков-младши е европейски шампион!
Бруно Газани се изправя срещу Айсам Чадид в първия етап на SENSHI Grand Prix
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар