Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Елизара Янева се класира за първи път в кариерата си за полуфинал на сингъл на турнир по тенис от сериите "УТА 125".
19-годишната състезателка осъществи обрат срещу Екатерине Горгодзе (Грузия) и спечели срещата с 2:6, 6:1, 6:2 за 2:13 часа на надпреварата на клей в Бреша (Италия) с награден фонд 115 хиляди долара.
След размяна на ранни пробиви бившата номер 108 в световната ранглиста Горгодзе пое инициативата и със серия от четири поредни гейма стигна до успеха в първия сет. Във втората част Янева доминираше и даде само гейм на съперничката си, а след равностойно начало на третия сет българката взе четири поредни гейма, за да триумфира.
Така тя заработи 4608 евро и 49 точки за световната ранглиста, в която сега заема 229-ата позиция, но от понеделник ще доближи първите 200 и ще подобри с около 20 места рекордното си класиране, което до този момент е 222-о място.
В спора а класиране на финала тя ще се изправи утре срещу победителката от мача между четвъртата поставена Маяр Шериф (Египет) и шестата поставена Тянцоа Ражаона (Франция).
Снимка: БФТенис







Късмет за 3 зодии на 12 август 2026 г.
45-годишен мъж е задържан за сексуално посегателство над непълнолетен край Своге
Медузи блокираха охлаждащата система на френска АЕЦ
България стана привлекателна и за турските пенсионери
Времето утре: Жегата продължава да настъпва, градусите стигат 38
Далеч от прозорците: Посещение на Путин блокира жителите на Новосибирск ВИДЕО
Рано или късно ще кажете за Петрохан: Слави с поредна атака към Демерджиев
Нов вид кражби: 70 коли на Volkswagen останаха без емблеми
Gemballa превърна Porsche 911 в чудовище
Жена блъсна самолет с... Fiat Panda
Бивш водещ на Top Gear защити един от най-спорните модели на Maserati
Ивайло Гоцев разкри 4 възможни съперници за Мурат Гасиев
От екипа на Усик отговориха на критиките преди битката Джошуа – Фюри
Тайсън Фюри срещу Антъни Джошуа в Ню Йорк: Ясни са датата и арената
Мениджърът на Джоузеф Паркър разкри какво предстои за бившия шампион
Псилоцибинът води до ремисия при 40% от пациентите с резистентна депресия
Чаша 100% плодов сок или смути гони депресията
Дехидратация в детска възраст – една от най-големите опасности в летните месеци
FDA лицензира първата лиофилизирана кръвна плазма за употреба в САЩ
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар