Двукратният световен шампион във Формула 1 и лидер през този сезон – Люис Хамилтън, се надява да направи перфектен уикенд и да спечели Гран При на Монако в неделя.
Вчера англичанинът доминира в двете свободни тренировки, но признава, че резултатите му до момента на трасето не са много добри. Освен това той никога не е печелил полпозишън, което е решаващо за надпреварата.
„Анализирам това, което съм постигнал през годините и виждам, че не съм перфектен. Никога не съм тръгвал първи и макар че спечелих веднъж, тогава стартирах трети и имах късмет. Затова в момента мисля как мога да имам перфектен уикенд” заяви Хамилтън.
„През миналите две години разполагах с отлична кола, но не се възползвах от това. Затова просто се стремя към решение, което да ми помогне да постигне резултата, който искам” добави той.
„Като цяло съм доволен от баланса на колата в свободните тренировки, но все още има неща, които мога да подобря както при нея, така и в представянето си на пистата” каза още Хамилтън.
В същото време съотборникът му Нико Росберг не мисли за трета поредна победа, която ще го нареди до пилоти като Греъм Хил, Ален Прост и Аертон Сена, макар и да се цели в първото място.
„Тук през цялото време трябва да си на ниво, за да можеш да спечелиш. Денят не бе особено добър за мен, но важното е, че сме бързи и трябва да направя така, че да бъда перфектен в квалификацията” каза германецът.








4 зодии привличат значително изобилие и късмет на 27 юни 2026
Влакът Карлово - Бургас се запали
"Левски" започва срещу "Дунав", сезонът тръгва на 17 юли
Елегантна визия дори със сива коса
Димитров: Бюджетът ни връща към Виденовата криза
Съмишленикът на Путин и бивш министър на отбраната Сергей Иванов почина на 73
Тексас търси избягал жираф на име Грейси
Бензиново завръщане: Най-интересните бъдещи коли с ДВГ - II част
Този мотоциклет вдига 100 км/ч за 0,4 секунди
Citroën сваля цената Ami срещу отлични оценки
Шефове в BMW искат да направят наследник на M1
Усик изненадващо оваканти трите шампионски пояса
Фабиан Лорито срещу Давид Сабо-Тот в Grand Prix битка за титлата до 85 кг
Обявиха кога Владимир Кличко идва в София!
Всички бойци преминаха успешно кантара преди UFC Fight Night 280 в Баку
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар