Лидерът във Формула 1 Люис Хамилтън все още не бърза да се радва, въпреки че увеличи преднината си пред Нико Розберг на 19 точки, след като спечели и Гран При на Германия.
Трикратният световен шампион триумфира в 6 от последните 7 старта за сезона и така бързо заличи пасива от 43 точки, който имаше след първите 4 надпревари. Той обаче е заплашен от потенциално наказание след подновяването на борбата в края на месеца и затова запазва спокойствие.
Причината е, че от Мерцедес планират да добавят два нови двигателя за Хамилтън, което обаче означава санкция и стартиране на пилота с доста места назад в предстоящ старт. Все пак от тима планират да получат двойното наказание за един старт, т.е Люис ще започне последен в дадена надпревара и затова той все още не приема аванса си.
„Мисля, че съм близо до това да водя. Предстои ни наказание и предвид обстоятелствата постигнатото е отлично. Моторът издържа страшно много и аз съм благодарен, че стигнах дотук на този етап от сезона. Направих най-добрия си старт до момента през годината и след това трябваше да внимавам и да контролирам ситуацията, което и стана“ заяви Хамилтън след 49-ия си успех в кариерата.
„Честно казано не очаквах да бъда толкова бърз, но се получи прекрасно състезание за мен и съм много щастлив. Пазех добре гумите, не допуснах грешки и не бях поставен под напрежение от момчетата зад мен, което бе отлично. Ще се насладя напълно на почивката си и ще бъда усмихнат и доволен“ добави той.








Хороскоп за 25 юни 2026 г.: Интересни срещи за Близнаците, Рибите да слушат интуицията си
Кратка разходка след хранене - малък навик с големи ползи
Шофьори срещу еколози заради ограничаване на скоростта по магистралите
Какво представляват автоимунните заболявания?
Карл Маркс е бил прав: Религията е "опиум за народа", действа като хероин и морфин
Виктория и Дейвид пак много ядосали сина си Бруклин
Ще спаси ли принудителната мобилизация военните усилия на Путин?
Беларуските "киберпартизани" пренасят борбата в Русия
Най-новото творение на Mercedes-Maybach е забележителна суперяхта
Стар Blazer срещу Blazer EV или как се разви безопасността за 30 години
Защо на някои кръгови има светофар
Шеф във Ferrari напусна след дебюта на Luce
Жоел Арате: Доволен съм, но ни чака още работа
Джош Хокит: Ако бях казал това в NFL, вече нямаше да имам работа
KWU SENSHI Световна купа за аматьори с трето издание през юли
Кетлен Виейра подписа с PFL
Може ли лъжица зехтин на ден да има значение за мозъка след десетилетия?
Български пробив в борбата с рака на гърдата - смесена реалност влиза в операционната зала
Откриха 641 нови гена, свързани с шизофренията
Днес е Еньовден – празникът на лечебните билки и българските фармацевти
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар