Фантастично представяне на младока Шарл Льоклер в квалификаията, му донесе полпозишън за Гран При на Бахрейн, втори старт за сезона във Формула 1 утре от 18:10. На 21 години и 165 дни той е вторият най-млад, който ще стартира първи.
Пилотът на Ферари бе най-бърз и в трите сесии и демонстрира страхотния си потенциал. Себастиан Фетел ще започне втори, на около 3 десети изоставане, а Люис Хамилтън и Валтери Ботас са на втора редица.
Така от Ферари запазиха предимството си през целия уикенд, макар че преднината им не бе чак толкова голяма, но все пак достатъчно солидна – около 4 десети пред Сребърните стрели.
В първата сесия изненадата бе отпадането на Нико Хулкенерг с Рено, който ще стартира едва 17-и. Отпаднаха още Антонио Джовинаци, Ланс Строл и пилотите на Уилямс Джордж Ръсел и Роберт Кубица.
Във втората фаза неприятна изненада отново имаше за Пиер Гасли с Ред Бул, който ще започне едва 13-и и отново разочарова. Дани Рикардо ще започне 11-и, а Q2 не успяха да прескочат още Алекс Албън и Дани Квят с Торо Росо, като между тях се нареди Серхио Перес с другия Рейсинг Пойнт. Двата Макларъна обаче продължиха напред, както и Кими Райконен!
В третата фаза Льоклер поведе още след първите бързи обиколки, а Фетел реши да изчака и да прави само един скоростен тур, което обаче не му помогна, докато французинът успя да свали още малко от времето си и постави рекорд на пистата, като като единствен след под 1 минута и 28 секунди.
Макс Верстапен зае петото място, а 6-и ще започне Кевин Магнусен с Хаас. Карлос Сайнц с Макларън зае отличната 7-а позиция, а съотборникът му Ландо Норис е 10-и. Ромен Грожан с втория Хаас и Кими Райконен с Алфа Ромео са 8-и и 9-и.








Свлачището между Смолян и Пампорово е още активно
Вегетариански дюнер с гъби кладница и зеленчуци
Как Хърватия стана по-скъпа туристическа дестинация от Испания и Гърция
Торнадо и проливни дъждове предизвикаха извънредна ситуация в Тексас
Евроексперти оглеждат НДК за Евровизията
Украйна ще влезе в нова лига: Извършиха успешно изпитание на балистична ракета
Феноменът на Акерман, който плаши хиляди шофьори
Защо новата помпа на Toyota работи при минус 253 градуса по Целзий?
Екстрите, които струват повече от чисто ново Ferrari
Subaru изтегля 540 000 автомобила заради... сгрешен етикет
Еди Хърн: Анди Руис може да победи всеки от настоящите шампиони
Четирима български борци излизат на тепиха във втория ден на рейтинговия турнир в Унгария
Официално: Райън Гарсия срещу Конър Бен на 12 септември в Лас Вегас
Конър Макгрегър: Няма да се откажа, ще се върна
GLP-1 медикаменти и зачатие – защо отслабването може да промени шансовете за бременност?
Парламентът обсъжда промени в бюджета за здраве
Какво се случва с организма след като си направим татуировка?
ЕМА одобри нов продукт за диабет тип 2 — инжекция веднъж седмично вместо всеки ден
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар