Шарл Льоклер очаквано посвети първата си победа във Формула 1 на загиналия в събота Антоан Юбер в надпревара от Формула 2.
Монегаскът удържа Люис Хамилтън на „Спа“, завършвайки с по-малко от секунда аванс пред световния шампион, но все пак спечели.
„Това е сбъдната моя мечта, откакто бях дете, но след случилото се в събота състезанието бе наистина много трудно. На първо място загубихме приятел и затова искам да посветя първата си победа именно на него“ заяви Льоклер.
„Ние израстнахме заедно и в първото си състезание бях заедно с Антоан, Естебан (Окон) и Пиер (Гасли). Затова и не мога да се насладя напълно на успеха си, но това със сигурност е момент, който ще помня завинаги“ добави пилотът на Ферари, който получи подкрепа и от Себастиан Фетел, задържал за известно време Хамилтън зад себе си.
„Наистина в края имах проблеми с гумите, но съм много доволен, защото в сравнение с Унгария успях да запазя гумите си по-добре и това все пак се оказа важно“ каза още Льоклер.







Хороскоп за 31 май за всички зодии: Време за промяна и внимание към финансите
Колата харчи много масло - възможни причини и последствия
Ян-Яап Ягер: AI е толкова добър, колкото данните, с които е трениран и използван
България остава на дъното в ЕС по заплати
Д-р Лилия Гюдюлева: Красотата и бизнесът вървят ръка за ръка
Бензиново завръщане: Най-интересните коли с ДВГ, които идват до 2029 - I част
Механик посочи най-надеждната марка автомобили
Харесван или мразен, Luce вече носи пари на Ferrari
BYD премина още една граница - 10 години безплатна поддръжка в Европа
Сензация в Пловдив: Даниел Динев шокира Бенджамин Адегбуи на SENSHI 31
Бруно Газани спечели бронза на SENSHI Grand Prix до 70 кг
Томас Бриджуотър победи Асдрен Гаши след допълнителен рунд на SENSHI 31
Деменцията не е неизбежна съдба, тя е предотвратима
Хламидиална инфекция - до какво може да доведе?
Дракункулоза (болест на гвинейския червей) – едно от последните заболявания, близки до пълна ерадикация
Комарите могат да привикнат към репелентите?!
Коментари
Напиши коментар20:05 | 2 сеп 2019 г.
13:25 | 2 сеп 2019 г.
Напиши коментар