Босът на Мерцедес Тото Волф не остана доволен от втората стартова позиция на Люис Хамилтън за утрешната решаваща Гран При на Абу Даби във Формула 1.
Британецът бе считан за фаворит, но конкурентите му Макс Верстапен с Ред Бул направи отлична квалификация и грабна първото място със солидно предимство пред световния шампион.
Утре обаче претендетите ще бъдат с различни стратегии, тъй като Макс ще започне с гуми софт и ще бъде по-бърз в началото, докато Хамилтън ще стартира с медиум, което предполага по-дълъг първи стинт на пистата.
„Това е 1:0 за тях. Направиха така, че гумите им да заработят оптимално в точния момент, а и направиха това изтегляне, което им донесе и полпозицията” заяви Тото Волф, който обаче не губи надежда за утре.
„Въпреки това аз съм доволен, че ние ще започнем с медиум. Вероятно на старта предимството ще е за Ред Бул, но имаме възможност да останем по-дълго на пистата, както и да търсим агресивност с пресичаща стратегия” добави той.
Колегата му Кристиан Хорнър бе доволен, но вниматален. „В Q3 всичко се получи идеално. Освен това изтеглянето на Серхио бе пример за перфектна отборна работа, а и обиколките на Макс бяха идеални. Не сме разочаровани, че ще започнем със софт. Гумите-медуим вероятно са по-издръжливи, но всъщност не е ясно какво точно ще бъде износването, а и позицията на пистата ще бъде ключово” каза той.







Рецепта за макарони с телешка кайма и доматен сос на фурна
4 зодии получават мощен дар от Вселената на 14 май
Как Tesla превърна AI в своята най-мощна машина за пари
Какво се случва с тялото ни, ако всеки ден ядем яйца?
Карди Би решила да даде втори шанс на Стефон Дигс
Армията на САЩ избра Rogue 1 за унищожаване на танкове от дълги разстояния
Какви са надценките на храните от борсите до щанда?
Германската Aaronia представи нови технологии за борба с дронове
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Георги Мърков-младши е европейски шампион!
Бруно Газани се изправя срещу Айсам Чадид в първия етап на SENSHI Grand Prix
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
Коментари
Напиши коментар14:46 | 24 апр 2024 г.
Напиши коментар