Кейси Стонър спечели първия старт за сезон – 2008 в Мото ГП, триумфирайки на пистата “Лусаил” в надпреварата за Голямата награда на Катар.

Пилотът на “Дукати” потегли от четвърта позиция, но след началните обиколки благодарение на отличните скоростни качества на неговата машина оглави колоната и не позволи нито за миг на своите опоненти да застрашат челната му позиция.

Така, с общо време от 42:36.587 мин. Кейси Стонър спечели 11-та победа в своята кариера и първа за настоящия сезон, която му донесе и 25 точки за генералното класиране.

Втори в днешната надпревара, на 5.323 сек., финишира Хорхе Лоренцо от заводския тим на “Ямаха”, а трети остана Дани Педроса с “Репсол Хонда” на 10.600 сек. след победителя.

Четвърти, след зрелищна битка с петкратния световен шампион Валентино Роси, завърши дебютанта Андреас Довициозо от скромния отбор на “JIR Team Skot”, а призовата шестица завършва с Джеймс Тозланд – “Ямаха Тех 3”