Ботев Пловдив допусна тежка загуба с 1:6 от украинския гранд Шахтьор Донецк в контролна среща. Попадението за "канарчетата" реализира Лазар Марин, а първи минути с "жълто-черния" екип записа Еберт Кардосо.

Двубоят се игра на терена на комплекс "Регнум" в Белек. Това бе последната проверка на "канарчетата" по време на лагера им в Турция. В предишните двубои те допуснаха две равенства и две загуби.

В 20-а минута пловдивчани организираха отлична многоходова атака, в края на която Тодор Неделев изведе Антонио Вутов сам срещу вратаря на Шахтьор, но нападателят стреля слабо и Анатоли Трубин спаси.

Украинците поведоха в резултата в 34-ата минута, след като осъществиха скоростна атака през центъра на терена, Андрей Тотовитски бе изведен очи в очи с Даниел Кайзер и пусна топката покрай него за 0:1. Четири минути по-късно Каяода и Марлош комбинираха по десния фланг и последва центриране успоредно на голлинията, а Андрей Тотовитски на празна врата не пропусна да вкара втория си гол.

Възпитаниците на старши треньора Николай Киров започнаха добре второто полувреме и в 47 -ата минута върнаха едно попадение. След центриране от корнер Лазар Марин прати топката във вратата на Шахтьор за 1:2.

Съперникът обаче реагира веднага и след четири минути Марлош опита подаване в наказателното поле на Ботев, защитник на "канарчетата" отклони топката, но тя попадна в Боган Бутко, който с мощен удар в далечния ъгъл прати топката в мрежата за 1:3. В 54-ата минута Каяоде остана сам срещу Даниел Кайзер и отбеляза четвървото попадение за Шахтьор (Донцецк).

Две минути по-късно Антонио Вутов стреля, но вратарят на съперника изби. Тодор Неделев изпълни пряк свободен удар в 57-ата минута от 20 метра но топката се отклони от напречната греда на вратата на противника. В 61-ата минута Тодор Неделев центрира от свободен удар, Радослав Терзиев бе оставен непокрит и от близка дистанция отправи удар, който мина покрай вратата на Шахтьор.

В игра за Ботев се появи за първи път новото попълнение - бразилският защитник Еберт Кардосо. В 70-а минута атака на украинците по левия фланг завърши с остро центриране към Майкон, който от точката на дузпата простреля Даниел Кайзер за 1:5. В 86-ата минута украинците организираха красива атака с едно докосване, Андрей Тотовитски пусна към Кайоде и той отблизо вкарва шестия гол за Шахтьор.

Ботев Пловдив ще представи отбора пред феновете си в контрола срещу съгражданите си от срещу Марица на 13-и февруари, сряда.

Ботев: Даниел Кайзер, Филип Филипов, Лазар Марин, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Тодор Неделев, Антон Карачанаков, Васил Шопов, Лъчезар Балтанов, Радослав Апостолов, Антонио Вутов. (Благовест Данчев, Атанас Зехиров, Иван Василев, Станислав Шопов, Радослав Терзиев, Габриел Земярски, Атанас Ташолов, Костадин Ничев, Еберт Кардосо, Станислав Работов, Димитър Тонев).

Шахтьор: Анатоли Трубин, Богдан Бутко, Сергей Чоботенко, Валерий Бондар, Микола Матвиенко, Майкон, Максим Малишев, Марлош, Андрей Тотовитски, , Манор Саломон, Каяоде (Олех Кудрикq Серхиу Болбат, Сергей Кривстов, Давид Хочолава, Исмаили, Тарас Степаненко, Андрей Пятов, Алан Патрик, Виктор Коваленко, Тайсън, Фернандо, Жуниор Мораес, Данийл Сикан)