Чехия разнебити с 3:0 Черна гора в среща от група "А" на европейските квалификации, където са и родните ни национали. С този успех чехите се изравниха с Англия на върха.

Двата отбора имат по шест точки, но англичаните са с мач по-малко. Точни за домакините бяха Якуб Янкто (18') и Патрик Шик (82' - дузпа) , автогол си заби Борис Копитович (49').

Чехия излезе със същите титуляри от мача с България и бързо успя да поведе чрез Янкто. В началото на втората част Копитович си вкара ефектен автогол, а осем минути преди края Шик направи 3:0 от дузпа.

Така Чехия си взе важна победа по пътя към еврофиналите. Черна гора пък ще се бори с България за последните две места в групата.

Чехия - Черна гора 3:0

Чехия: Вацлик, Кадерабек, Челустка, Сухи, Новак, Павелка, Сучек, Масопуст (39-Копич), Крал, Янкто (74-Крейчи), Шик (88-Козак)

Черна гора: Миятович, Марушич (60-Янкович), Виячич, Копитович, Радунович, Косович, Вукчевич (67-Савичевич), Весович, Бакич, Йовович, Мугоса (85-Бечирай)