Арда и Ботев Пловдив завършиха 0:0 в доиграването на започналия вчера исторически за кърджалии мач. Двубоят бе прекъснат след само 4 минути игра заради обилните валежи вчера, но днес условията бяха прекрасни и пълният дебют на кърджалии стана факт. За съжаление на повече от 6 000 зрители по трибуните на “Арда Арена” обаче двубоят завърши без голове.

А положения имаше и пред двете врати. В 13-та минута Антон Карачанаков стреля много силно покрай вратата, а в края на първата част центрира много опасно, но нямаше кой от неговите съотборници да засече.

Втората част започна с интересна ситуация в наказателното поле на Ботев, при която Иван Коконов получи удар от Кристиан Димитров, но Станислав Тодоров прецени, че няма умисъл в действията на защитника. Малко след това Жоао Аморим отправи страхотен удар, но Агилашки успя да отрази със сетни усилия.

Последваха силни минути за играчите на Стамен Белчев, докато пловдивчани бяха предимно прибрани в своята половина. Домакините опитваха всичко по силите си, но така и не успяха да стигнат до реално голове положение.

Арда - Ботев Пловдив 0:0

Арда: Иван Караджов, Дарко Глишич, Венцислав Василев, Зоран Гаич, Пламен Крумов, Деян Лозев, Иван Коконов, Емил Мартинов (89 - Милен Стоев), Румян Ховсепян (82 - Радослав Василев), Жоао Аморим (76 - Венцислав Бенгюзов), Елиша Сам;

Ботев Пловдив: Георги Аргилашки, Еберт Кардосо, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Филип ван Арнем, Тайлон, Радослав Терзиев (72 - Крис Добрев), Тодор Неделев, Антон Карачанаков (88 - Станислав Шопов), Лъчезар Балтанов, Филип Филипов;