Ботев (Пловдив) постигна втора победа при треньора Желко Петрович, като се наложи с 2:1 на свой терен над Витоша (Бистрица).

В герой за пловдивчани се превърна плеймейкърът Марко Перван, който вкара и двата гола. Пловдивчани обаче се справиха и без контузената си звезда Тодор Неделев, като отлично го заместиха Александър Тонев и младият талант Станислав Шопов.

С успеха канарчетата събират 8 точки и се придвижват на 9-о място преди дербито с Локомотив (Пловдив) другата седмица. Бистричани инкасираха седмо поредно поражение и остават на последното 14-о място без актив.

Началото на мача изненадващо беше за гостите от Бистрица, които създадоха напрежение за вратата на Аргилашки чрез Гъргоров и Запро Динев. В 17-ата минута и Ботев създаде напрежение, като ударът на Александър Тонев беше спасен от вратаря Василев.

В 22-ата минута домакините излязоха напред в резултата. Направилият отличен мач младок Станислав Шопов центрира перфектно от фаул и намери на задна греда Марко Перван, който я прати в мрежата за 1:0.

Само 11 минути по-късно обаче бистричани възстановиха равенството чрез Илия Димитров, който се възползва от неразбирателство на защитниците Димитър Пиргов и Кристиан Димитров. Асистенцията беше на младока от школата на Витоша Ваньо Иванов.

Ботев започна много активно и второто полувреме, като отново Александър Тонев беше много активен и опита два мощни изстрела.

В 58-ата минута Марко Перван излезе на добра позиция, през защитник стреля, но удари страничната греда. Само след две минути обаче се разписа с подобен удар, при който фалца не позволи на вратаря Василев да реагира както трябва.

Юношата на Левски Атанас Кабов напредна през центъра на терена и стреля от около 25 метра и върна жеста, като също уцели горната греда над Аргилашки.

В 72-ата минута отново Кабов тормозеше защитата на Ботев, проби от ляво и центрира остро към двама свои съотборници, но вратарят Аргилашки боксира прострелното подававе и измести ситуацията.

Ботев (Пловдив) - Витоша (Бистрица) 2:1

голмайстори: 1:0 Марко Перван 22, 1:1 Илия Димитров 33, 2:1 Марко Перван 60

Ботев (Пловдив): Георги Аргилашки, Родни Клустър (78- Джонатан Перейра), Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Еберт Кардосо, Лъчезар Балтанов, Радослав Терзиев (70- Филип ван Арнем), Станислав Шопов (54- Кристиан Добрев), Марко Перван, Александър Тонев, Фернандо Виана

Витоша (Бистрица): Християн Василев, Евгени Зюмбулев, Тодор Гочев, Венцислав Бонев, Запро Динев (83- Мартин Станкев), Георги Амзин, Лъчезар Котев (81- Христо Иванов), Ваньо Иванов, Атанас Кабов, Емил Гъргоров, Илия Димитров (77- Григор Долапчиев)