Димитър Димитров започна успешно престоя си на треньорския пост в Берое, след като старозагорците победиха с 4:0 Ботев (Враца) като домакини. Херо бе назначен на мястото на освободения миналата седмица Александър Томаш и с първия си мач изкачи "зелените" в челната шестица.

Мачът започна с бърз гол в полза на Берое. Опитният защитник Апостол Попов допусна детинска грешка в четвъртата минута, когато върна топката към вратаря Душан Перниш, но твърде леко. Ибрахима Конте я достигна първи, дриблира покрай стража и се разписа за 1:0.

Бившият бранител на ЦСКА сгреши отново десетина минути по-късно и отново загуби топката срещу Конте, който пък асистира за гол на Мартин Камбуров. Това попадение на Берое обаче беше отменено и полувремето завърши с гол преднина в полза на старозагорците, които пропуснаха още едно положение чрез Александър Цветков.

Третата кошмарна грешка на Ботев доведе до втори гол. В 47-та минута Александър Василев центрира, а Конте бе оставен абсолютно сам в наказателното воле и вкара за втори път в мача.

Берое увеличи преднината си в 67-та минута от дузпа. Мартин Камбуров беше съборен в наказателното поле на Ботев и Георги Давидов отсъди нарушение, а нападателят вкара 225-ия си гол в елита на българския футбол. Заради фаула пък бе изгонен от игра футболистът на гостите Венцислав Керчев.

В крайна сметка Берое спечели срещата от 14-ия кръг 4:0, след като Зоран Йосипович вкара в 88-та минута.

Берое спечели срещата с лекота и се изкачи на шесто място, с две точки пред Славия, като "белите" играят с Витоша (Бистрица) в четвъртък. Врачаните пък са 12-и и имат три точки преднина срещу Ботев (Пловдив), който приема Арда (Кърджали) утре.

Берое (Стара Загора) - Ботев (Враца) 4:0

1:0 Ибрахима Конте 4
2:0 Ибрахима Конте 47
3:0 Мартин Камбуров 67-дузпа
4:0 Зоран Йосипович 88

червен картон: Венцислав Керчев 66 (Ботев).

Берое: Душан Перниш, Милен Желев, Ерол Еркан, Александър Цветков, Мартин Камбуров (71-Зоран Йосипович), Вандерсон Виана (60-Рубен Бригидо), Ибрахима Конте, Александър Василев, Ахмед Тоуба, Иван Минчев и Педро Еуженио (77-Яя Меледже)

Ботев: Красимир Костов, Андреас Васев, Апостол Попов, Валери Домовчийски, Валери Божинов (71-Симеон Мечев), Венцислав Керчев, Георги Вълчев (82-Петър Атанасов), Даниел Гаджев (59-Доминик Янков), Ивайло Михайлов, Илия Миланов и Мирослав Будинов