Ботев Враца и Витоша Бистрица завършиха 1:1 в мач от 15-ия кръг на efbet Лигата. Валери Домовчийски откри за домакините от спорна дузпа в края на първото полувреме, а през втората част резервата Запро Динев донесе точка за бистричани.

Ремито е първо за Витоша за сезона, като тимът остава последен в таблицата с 4 точки. Ботев Враца има 13 точки и заема 11-о място.

Врачани доминираха през първата част, но трудно намираха пролука в защитата на бистричани. В 16-а минута Симеон Мечев стреля мощно, но стражът на гостите Християн Василев спаси. Малко по-късно и Петър Атанасов изпълни добре пряк свободен удар, но Василев отново реагира адекватно.

Голямата звезда на врачани Валир Божинов също можеше да вкара след хубав удар в близкия ъгъл, но играчът на мача Християн Василев бе на висота и спаси.

В добавеното време на първата част Ботев поведе с гол от дузпа на Валери Домовчийски. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на Лъчезар Котев срещу Симеон Мечев.

След почивката Витоша погледна по-смело напред, но това отвори пространства в тяхната половина. В 57-а минута Валери Божинов бе изведен на чиста позиция, но ударът му бе париран от вратаря. Минута по-късно и Ангел Лясков опита удар от границата на наказателното поле, но встрани от вратата.

В 74-а минута влезлият като резерва Запро Динев изравни. Попадението падна след груба грешка в защита на Андреас Васев, който подари топката на Атанас Кабов, който асистира на непокрития Динев и той на празна врата не сбърка - 1:1.

Врачани бяха близо да победата в 80-а минута, когато Петър Атанасов отклони технично топката към вратата, но Георги Купенов изчисти от голлинията.

Ботев Враца - Витоша 1:1

голмайстори: 1:0 Валери Домовчийски 45+3-дузпа, 1:1 Запро Динев 74

Ботев (Враца): Красимир Костов, Ангел Лясков, Деян Иванов, Илия Миланов, Андреас Васев, Даниел Гаджев, Петър Атанасов, Георги Вълчев, Симеон Мечев, Валери Домовчийски, Валери Божинов (64-Мирослав Будинов)

Витоша: Християн Василев, Тодор Гочев, Венцислав Бонев, Кристиян Кочилов, Георги Амзин, Четин Садула (68-Запро Динев), Георги Купенов, Григор Долапчиев (88-Кристиян Узунов), Атанас Кабов, Ваньо Иванов (66-Евгени Зюмбулев), Лъчезар Котев